relacje

10.06.2018 Dzień Wspólnoty

10 czerwca spotkaliśmy się na Dniu Wspólnoty kończącym nasz rok formacyjny.

O godzinie 14:30 zgromadziliśmy się w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny gdzie pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera uczestniczyliśmy we mszy świętej.

Ksiądz biskup zwrócił uwagę na to, że przez wiarę i wypełnianie woli bożej wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. Przywoływał również wspomnienia z młodości gdy uczestniczył i wzrastał w Ruchu Światło-Życie. Dał świadectwo że ten właśnie Ruch mający swój dobrze zorganizowany program – drogę formacyjną – wychowuje dojrzałych ludzi w wierze.

Na końcu mszy nastąpił również obrzęd poświęcenia świec i rozesłania moderatorów i animatorów na rekolekcje wakacyjne.

 

Zaraz po uroczystej eucharystii skierowaliśmy się na stadion gdzie odbył się mecz piłki nożnej młodzież kontra dorośli. Mężczyźni dzielnie dawali sobie radę pomimo upału i udało im się wygrać to starcie pomimo młodzieńczego wigoru i zapału drużyny przeciwnej.

Każdy mógł spróbować wspaniałych wypieków, które zostały specjalnie przygotowane na ten właśnie dzień. Na głodnych czekały również kiełbaski.

Po zakończonym meczu każdy mógł spróbować swoich sił w drużynowym biegu samarytańskim. Brali w nim udział zarówno dorośli jak i dzieci.

Pan Bóg czuwał nad nami w tym roku formacyjnym, teraz powierzamy Mu czas wakacyjny, czas rekolekcji i wypoczynku rodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.