relacje

RELACJA Z REJONOWEGO DNIA WSPÓLNOTY

7 grudnia spotkaliśmy się w Hałcnowie by przeżywać wspólnie radość trwania w Ruchu. Już na samym początku powitała  nas para rejonowa Radek i Laura Warszawscy. Tematem naszego spotkania była Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Piękną konferencję wygłosił do nas ksiądz Sławomir Szczotka, który podzielił się z nami nie tylko swoimi przemyśleniami, odkryciami ale również świadectwem. Podczas spotkań w grupach dzieliliśmy się naszym doświadczaniem trwania w Krucjacie porównując to do historii Gedeona. 
Msza Święta była czasem podsumowania i zawierzenia Bogu. Kazanie wygłosił ksiądz Marcin Moskal przedstawiając nam też nowe zniewolenia współczesnego świata. Krucjata ma sens ponieważ wiąże się z ofiarą Chrystusa za kogoś. My też wyrzekamy się czegoś aby swoją ofiarą pomóc innym. 
Na zakończenie wspólnego świętowania udaliśmy się do Domu Parafialnego gdzie mogliśmy posilić się pyszną zupą pomidorową ale również czymś słodkim. W tym dniu czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Odwiedził nas Św. Mikołaj i wszystkim obecnym wręczył  nie tylko coś dobrego ale przede wszystkim radość. Dziękujemy Bogu za wspólne przeżywanie tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.