relacje

Relacja z Dnia Wspólnoty – Wilamowice 2020

W sobotę 13 czerwca spotkaliśmy się w Wilamowicach na Dniu Wspólnoty kończącym nasz rok formacyjny. Był to trudny rok dla wszystkich, pełen obaw, nieznanych sytuacji, dlatego tym bardziej cieszymy się z możliwości wspólnego spotkania.

Powitał nas bardzo serdecznie proboszcz ks Stanisław Morawa, który powiedział też kilka słów o miejscu naszego spotkania.

Okazało się również że odwiedziła nas para diecezjalna Grażyna i Zbyszek Nizio. Przedstawili nam plany rekolekcyjne na powakacyjny czas oraz zachęcili do trwania w jedności. 

Tematem dnia wspólnoty była : Nasza odpowiedzialność wobec Stworzenia.

Piękną konferencje na ten temat powiedział do na ks Jacek Moskal. Zwrócił uwagę, że ekologia stała się modna, my chrześcijanie powinniśmy jednak szanować i dbać o otaczający nas świat nie dlatego, że chcemy być zauważani, że podążamy za ogólnymi trendami ,ale dlatego że świat jest księgą objawioną.  To w przyrodzie i dziele stworzenia Bóg ukazuje nam swoją miłość wobec nas. Dbajmy więc o niego nie dlatego, że wszyscy tak robią, ale dlatego że jest to wyraz naszej wdzięczności i miłości wobec Boga i bliźniego.

Podsumowaniem całego wydarzenia była eucharystia. Ks Marcin Moskal podczas kazania zwrócił uwagę na to,że zmiany należy rozpocząć od siebie. Może nie zmienimy od razu całego świata ale zacznijmy zmieniać coś u siebie i w swoim otoczeniu. Świat jest dziełem Boga, chciejmy zachować go jak najdłużej.

Na zakończenie czekała na nas niespodzianka. Ks Stanisław Morawa przygotował dla uczestników dnia wspólnoty słodki poczęstunek na zewnątrz kościoła.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę. Dziękujemy również parze rejonowej Radkowi i Laurze Warszawskim za przygotowanie tego radosnego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.